Weboldalunk használatával jóváhagyod a cookie-k használatát a Cookie-kkal kapcsolatos irányelv értelmében. Bővebben az ÁSZF-ben olvashatsz róla. 
Elfogadom
Menü

Túl szoros? Több hely kell neki?

Túl szoros? Több hely kell neki? Ha a babádat hordozod, szorosan hozzád simul. Egy eszközben vagytok, érzed minden rezdülését, ő is érzi minden rezdülésedet. Együtt vagytok az eszközben. Ha neked van elég helyed egy nagy levegőre, akkor a babádnak is van rá bőven. Legyen annyira szoros, hogy a baba felsőteste ne tudjon eltávolodni tőled, együtt mozduljon a testetek.

Nagyobb szabadságra vágyik a baba?

Ezt a családok nagyon pontosan szokták érezni. A baba a fejlődése során fentről lefele használja egyre önállóbban a testrészeit: először a fejét emelgeti, majd tartja meg, aztán a vállait, nyúl a kezével és tartja meg magát.
A babának a nagyobb szabadságot, nem az eltávolítással tudod megadni, hanem azzal, hogy egyre kevésbé magasan támasztod őt meg a hordozódban. Ébren szabadon hagyhatod a fejét, aztán a vállait is, majd eljöhet a pillanat, amikor a kezeit is kéri, kitett kézzel jobban érzi már magát a baba. A kendő teteje, felső szegése, vagy hordozón a hátrész teteje érjen kevésbé magasra.
Ha elalszik a babád, több lehetőség van. Magad is megpihensz, akkor maradhat is rajtad a baba, ahogy van. Ha te továbbra is fent vagy és mozogsz, akkor a megtámasztás ismét érjen magasabbra. Újrahúzhatod a kendődet, a hevedereket, használhatod az alvócsuklyát, vagy bevethetsz más eszközt is (sál, textilpelenka, karikás lelógó szára).
4-5 hónapos korban sok babánál eljön az az időszak amikor még nagyobb szabadságot, kilátást igényelnek. Ezt hordozás közben úgy tudod megadni neki, ha oldalra teszed őt vagy a hátadra. Ezt a váltást a tested is meghálálja.


Lehet-e túl szoros?

Az újszülött babának alapélménye a "szoros" ölelés. Ettől is működik jól a babahordozás. Lehet olyan, hogy neked túl szoros. Pl. ráhúztál nagyon a hevederre, vagy a rugalmas kendőt egy szakaszon nagyon meghúztad. Attól, hogy neked hónaljban vagy derékban bevág, az nem azt jelenti, hogy a baba körüli rész is szoros.
Engedj egy centit a hevederen és nézd meg milyen.
Ha minden irányban rugalmas kendőt használsz, akkor a kendő tulajdonságait ismerve jobban magatokra tudod szabni. A kendőt kanyartól kanyarig tudod jól meghúzni. Ha valahol bevág, túl szoros, akkor pl. hátulról hozhatsz előre lazaságot. Ritkán annyira szoros mindenütt, hogy a csomóba plusz centiket kelljen engedni.


Megnyomja vagy elszorítja a lábait?

A hordozóeszköz hozzáér a babalábakhoz is, szélesen alátámasztja a combokat. A ruha vagy a hordozóeszköz anyaga nyomot hagy a lábon, hiszen összeérnek. Ez természetes.
A baba súlyát nem a combok alatti részek tartják, hanem szemből a hordozó személy, körben pedig a hordozóeszköz. A lábaknál a lábak súlya van, nem a baba teljes súlya. Tehát ha attól tartok, hogy megnyomom a lábát, akkor szintén a megfelelő szorosság segít. Ha lazábbra hagyom a hordozót, akkor elkezd a baba lecsúszni, és már nagyobb súly lesz a lábak alatti részen, inkább meg fogja nyomni a lábait a hordozó.

Keresés