Weboldalunk használatával jóváhagyod a cookie-k használatát a Cookie-kkal kapcsolatos irányelv értelmében. Bővebben az ÁSZF-ben olvashatsz róla. 
Elfogadom
Menü
Itt jársz éppen: > Kezdőlap >

Töltődj te is!

Töltődj te is!

Meghallgattam, nekem nem használ!

Azt mondtátok, csodaszer a meditáció! Én meghallgattam, de nem érzek semmit…

Járjuk körül, hogyan is működik a mindfulness meditáció.

A mindfulness meditációs szakemberek 6-8 hetes programokban gondolkoznak. Tehát hat-nyolc hét rendszeres, napi gyakorlás szükséges, ahhoz hogy a változást érezz. Persze van, aki egy alkalom után is ki van cserélve! De ez nem azt jelenti, hogy onnan hátra lehet dőlni. Illetve pont, hogy lehet hátradőlni és meditálni, minden nap.

Mi fán terem a mindfulness?

„Bárhová mész, ott vagy”

Miért meditáljak?

A mindfulness meditációk hatása tudományosan bizonyított

Mi a fene az a mindful self-compassion – azaz a gyógyító együttérzés önmagunkkal?

Amikor kemények vagyunk önmagunkkal

…az olyan természetes a kultúránkban, hogy fel sem figyelünk rá. Miféle keménységről, kíméletlenségről beszélek?

Melyik pelenka a legjobb?

Ti milyen pelust használtatok?

... kérdezitek rendre. Több, mint harminc gyerekünket neveljük a munka mellett – ez jó sok pelust jelent(ett)... Mindent egybevetve a rövid válaszunk a kérdésre: mikor melyiket. Ugyanazzal a gyerekkel is bevetünk többféle stratégiát, és egy családon belül a testvérek sem egyforma pelus(oka)t kaptak. A sok gyerek után a konklúziónk: feel free, azaz légy szabad a pelenkázásban is!

Alapvetően a pisi- kakikérdést négyféleképpen kezelhetjük, és ezeket a módszereket szabadon kombinálhatjuk, ahogy éppen az aktuális élethelyzetünk kívánja. Nézzük, mi ez a négy stratégia, és melyiknek mi az előnye, hátránya.

Anyaság és kiégés

Neked is a nemzetközi nagyvállalatnál öltönyben rohangáló menedzserek és a kosztümös középvezetők jutnak eszedbe a burnout (kiégés) kapcsán? Pedig a világ legdurvább munkahelye messze nem a multi. Bán András, (a halottnak a coach szerzője) beszélget erről Ónodi Ágival – hallgasd meg a podcastot, a cikkünk végén!

Együttalváspártiak vagyunk? Hordozáspártiak vagyunk? Szoptatáspártiak vagyunk?

Bizony ám!

De tudjátok, ez nem valami naiv ráérzés bennünk: hosszú és göröngyös úton át jutottunk el oda, hogy végre rá merjük bízni magunkat a belső hangunkra, érzéseinkre. Útközben sokat tanultunk a kis- és nagy babák, apró és nagyobbacska gyerekek igényeiről, életkori sajátosságairól, evéséről, alvásáról és testkontaktus-szükségletéről. És persze sokat tudunk a külön alvásról, az órára etetésről, sőt arról is, hogy a babát a folyosó végi külön szobájának kiságyába kell tenni és nem szabad altatni (legfőképpen cicin nem!).

Ha leteszem, sír! Ha felveszem, megszakadok! Akkor most mi a fenét csináljak?!
  1. Mi a baba igénye, mire van szüksége?
  2. Hogyan legyek vele itt és most?

Mi azt mondjuk: ez két különböző kérdés. 

“Csak anya”

Nézzük csak, mit is csináltál ma? 

Dolgoztál menedzserként, animátorként, logisztikusként, coach-ként, szociális gondozóként, pszichológusként, taxisként, higiéniai szakasszisztensként és személyi titkárként? És ezek után a fórumban azt írod, hogy #csakanya vagy?! 

Esőcseppek

Néztétek mostanában a pocsolyába gyűlő esőcseppeket?

​És megláttátok a szabályos gyűrűket, amiket maguk körül vetnek? Így vagyunk a babák körül mi, felnőttek is.

Keresés