Weboldalunk használatával jóváhagyod a cookie-k használatát a Cookie-kkal kapcsolatos irányelv értelmében. Bővebben az ÁSZF-ben olvashatsz róla. 
Elfogadom
Menü

Árthat a hordozás?

Árthat a hordozás?

Nagyon sokszor kérdezitek a hordozásról, hogy "nem árt...?"

  • Mennyire ártalmas ez a fajta hordozó a babának?
  • Nem szeretnék ártani neki a saját kényelmem érdekében.
  • Totálisan elvesztem, mit lehet, mit nem, mi árt, mi nem...

Nézzük meg, mikor lehet ártalmas a hordozás, honnan tudhatod, hogy biztonságban vagytok


A hordozás három áthághatatlan szabálya

  1. Kapjon levegőt a baba: legyen látható a baba arca, és az álla legyen magasan!
  2. Ne essen le a baba!
  3. Hordozás közben is érzékenyen figyelj a babára!

Ha ezeket betartod, nem történhet baj veletek attól, hogy hordozol, nem tudsz vele ártani.


Akkor minden hordozó egyformán jó?

Nézzük, hogy a fenti három szempont mit jelent a gyakorlatban, illetve hogy a biztonság szempontjából mire érdemes figyelni, amikor hordozót választasz.

Vannak a piacon olyan hordozók, amikbe úgy is bele lehet tenni a babát, hogy nem lehetünk mindig maradéktalanul biztosak abban, hogy kap levegőt a baba. Ezért a bölcsőtartást mint hordozási pozíciót nem ajánljuk, csak a szoptatás idejére. A félig ülő helyzet az a pozíció, ami mindent megad, amit a bölcsőtartástól várnál, ugyanakkor megfelelően kivitelezve teljesen biztonságos. Ha szeretnéd, szívesen segítünk benne, hogy hogyan használd.

A bugyikengurut nem lehet ortopéd terápiás céllal használni. Ha a hordozástól azt várod, hogy korrigálja a babád meglévő ortopédiai eltérését, izomtónuseloszlási zavarát vagy más mozgásszervrendszeri/neurológiai problémáját, illetve ha a babádnak efféle korrekciókra van szüksége, akkor ne bugyikenguruban hordozz! Általában a bugyikenguruk a gyereknek és a hordozójának is sokkal kényelmetlenebbek és megterhelőbbek, mint azok a hordozók, amelyeket a baba szükségleteit jobban ismerve terveztek, ezért ha minket kérdezel, hogy miben hordozz, mi soha nem ajánlunk bugyikengurut. Azonban ezek sem ártalmasak, nem okoznak kárt a babának.

Léteznek a piacon olyan eszközök, amelyek a hordozó személy testére nincsenek igazán tekintettel: vékonyak a pántok, csak elöl lehet velük hordozni akár nagyobb súlyú babát is, nem oszlatják el a súlyt a hordozó személy testén, mert hiányzik például a derékpánt.


Miért találkozom sok helyen azokkal a hordozókkal, amiket ti nem ajánlotok?

Mindenki a legjobbat szeretné a babájának. A legjobb a testközelség, és ezt mindenképpen megkapja a babád, ha fölveszed őt.

Jó tudni, hogy ezt a jót különböző módokon adhatod neki. Ugyanúgy, ahogy ihatod a reggeli kávédat eldobhatós pohárból, termoszból, a kedvenc bögrédből, cukorral vagy anélkül, habbal vagy szívecskével a tetején. Azt mindenki belátja, hogy a kedvenc bögrém vagy egy eldobható műanyag pohár nem ugyanaz a kategória. A cukor mennyisége, a kedvenc bögre nagysága, formája és fogása azonban már teljességgel szubjektív ki így szereti, ki úgy.

A bugyikenguru az eldobható műanyag pohár a hordozóeszközök piacán: kevesebbet tud, mint más hordozóeszközök. Webshopunkban és boltunkban a kedvenc bögréket kínáljuk. Hogy melyik a tiéd, azt csak te tudhatod, de segítünk, hogy könnyedén szűkítsd a választékot a saját szempontjaid alapján.

Akkor melyik a legjobb hordozó?

Nem árt a baba gerincének?

Keresés