Weboldalunk használatával jóváhagyod a cookie-k használatát a Cookie-kkal kapcsolatos irányelv értelmében. Bővebben az ÁSZF-ben olvashatsz róla. 
Elfogadom
Menü

Szoptalvás – Az mi?! Avagy hogyan alszanak a kisbabák?

Szoptalvás – Az mi?! Avagy hogyan alszanak a kisbabák?

Szoptalvás – Az mi?! Avagy hogyan alszanak a kisbabák?

Testközelben: rövid alvások

Testközelben a babák sokszor, de rövidet alszanak, és könnyen megébrednek.Miért? Mert a huszonnégy órában mért összes alvásuk mennyiségének a felét felületes alvással, az úgynevezett REM alvásfázisban töltik. Számoljunk ennek utána gyakorlatiasabban!

A felületes alvás az alvásuk első 20 percét teszi ki. Ez alatt az idő alatt bármikor nagyon könnyen fölébredhetnek. Sőt, általában ezt a 20 percet a szülők altatásnak élik meg, mert ezt az alvásfázist a babák cummogva, szopizgálva vagy ringatva szeretik tölteni.

A 20 perces cummogva/ringatva szunyókálás végén a baba jó eséllyel fölébred, és egy darabig ébren van. Az is lehet, hogy a 20 perc után az alvásuk átvált mélyebb alvásfázisba, ami aztán 20-30 percig tart. Ekkor - 20 perc altatás és max. fél óra alvás után - a baba az alvásciklusa végére ér. Ami azt jelenti, hogy nagy eséllyel fölébred. Az is lehet, hogy jelenésünk van egy visszaaltatásra és egy újabb ilyen ciklus kezdődik.

A kisbabák ritkán alszanak hosszú órákat egyben. Ez éjjelre éppúgy érvényes, mint nappalra. Éjjel-nappal sűrűn ébrednek, és sűrűn szopizhatnak, az éjszakát nem alusszák át.

Így történik, ha a baba testközelben van, ami a babának a lehető legjobb, ami vele történhet.

Ez sok családnak nagyon fárasztó, miért lehet jó mégis?

Olvasd tovább ITT!


Keresés