Még nem tud ülni a babám. Melyik hordozó a legjobb neki?
Olyan hordozót válassz, amiben a baba biztonságos, egészséges és terheletlen pozícióban van, és amiben ez a pozíció stabilan megmarad akkor is, ha mozogsz. Milyen ez a pozíció, és milyen a baba a hordozóban ilyenkor?
- Látható a baba arca.
- A baba álla magasan van a mellkasához képest.
- A hordozó stabilan megtámasztja a babát, nem lötyög benne akkor sem, ha mozogsz.
- A baba feje és vállai magasabban vannak, mint a feneke.
- A hordozás kényelmes és otthonos nektek.
- A baba lábai terpeszben vannak, és térdben be vannak hajlítva, a combjai meg vannak támasztva.
- A gyerek hátát körülöleli a hordozóeszköz, és olyan magasan támasztja meg őt, amennyire szüksége van rá. Ez a baba mozgásfejlettségétől függ.
- A gyerek térdei följebb vannak, mint a feneke. Ez a medencebillentés előfeltétele. A térdek felhúzása akkor lesz a babának kényelmes, ha nem túl széles ehhez a terpesze.
- Be van billentve a medencéje, azaz be van forgatva a feneke magad felé.
Akkor végül is milyen fajta hordozók lehetnek jók nekünk?
Nagyon sok olyan hordozó van, amiben ez a pozíció megvalósítható és stabilan megtámasztható. A pontos lista attól függ, hogy mekkora a babád, de akármekkora is, biztos, hogy létezik neki való csatos hordozó, kötős kenguru, más néven mei tai, jó neki a karikás kendő, a Pöti, a kötözős hordozókendők.
De ha én tényleg a legjobbat szeretném a babámnak, akkor melyiket válasszam?
Amelyikhez a legszívesebben nyúlsz. Minél kényelmesebb az adott eszköz nektek, annál több testközelséget tudsz adni a segítségével a babádnak. És ez a legeslegjobb, amit adhatsz.