Weboldalunk használatával jóváhagyod a cookie-k használatát a Cookie-kkal kapcsolatos irányelv értelmében. Bővebben az ÁSZF-ben olvashatsz róla. 
Elfogadom
Menü
Itt jársz éppen: > Kezdőlap >

Csípőülőke

Csípőülőke

Csípőülőke

A csípőülőke

...egy vastag öv, ami tépőzárral és/vagy csattal rögzíthető a hordozó személy derekán, és van rajta egy merev ülőke rész a babának.


Erőssége

Az egyszerűsége, a gyorsasága.


Gyenge pontjai

A baba pozíciója

A merev ülőke rész általában viszonylag kicsi. Talán azért, hogy kisebb babához biztosan ne legyen túl nagy. Azonban a csípőülőke nagyobbacska babáknak való amikortól viszont már nem tartja meg még vízszintesen sem a baba lábait. A merev rész vízszintes felülete miatt pedig nem tudjuk a baba fenekét lejjebb ereszteni, térdeit pedig följebb húzni.

Összességében tehát a csípőülőkével a baba térdei nem tudnak följebb kerülni, mint a feneke, a legtöbbször pedig a combjai a vízszintest sem érik el. Hogy mindennek mi a jelentősége, azt itt olvashatod vagy itt hallgathatod meg részletesebben.

 

Nem támasztja a babát

Ahhoz, hogy a babát az ülőkével vigyük, az egyik kezünkre is szükségünk van: attól függően, hogy ő maga mennyire tartja már magát, többé-kevésbé támasztani kell a baba hátát.

Vannak csípőülőkék, amiknek hátrésze is van, ami ezt a hátat támasztó fél kezet hivatott helyettesíteni. A hátrész az általunk ismert modelleknél nem igazítható kellően a babára, lötyögős marad, ezért ezeket az eszközöket még ülni nem tudó babánál nem ajánljuk. Van olyan hátrészes modell, aminél a merev ülőke kivehető. Ha ezt megtesszük, akkor így egy bugyikengurut kapunk, amiről itt olvashatsz részletesebben. 


Mekkora gyerekkel használható?

Amekkorát karban tartva, minden eszköz nélkül is a csípődre tennél. 


Használhatom?

A csípőülőke tulajdonképpen a kézben vivést teszi kevésbé megterhelővé a hordozó személy számára. Nagy könnyebbség lehet a mindennapokban rövid távú használat esetén. Amikor csak annyit visszük a gyereket, amíg fölérünk az emeletre vagy kiszaladunk a kertkapuba. Vagy amikor már sokat megy a gyerek gyalog, de időnként kézbe kéredzkedik, és még a karikás kendőhöz vagy egy csatos hordozóhoz sincs türelmünk, kedvünk.

Érdemes felpróbálni, mert nem mindenkinek kényelmes a széles övrész. A használatánál variálhatsz azon, hogy milyen magasra teszed magadon az övet. 

Keresés